לתיאום פגישת יעוץ
עם יועץ מס מומחה

רואה חשבון לעסק שלך בתל אביב – אל תוותר על זה

 למען אלו שלא התנסו בעבודה מול משרד רואה חשבון אבהיר כי רואי חשבון נחשבים לבעלי ידע תיאורטי נרחב בהכנה וניתוח של דוחות כספיים וכן בתחומי מסים, חשבונאות, ביקורת חשבונאית, מימון ובעוד שורה ארוכה של נושאים בתחומי מינהל הכספים. התמחותם הארוכה והאינטנסיבית מאפשרת להם בסוף הדרך לעסוק בייצוג לקוחות מול רשויות המס, הגשה ביקורת ועריכה של דוחות כספיים, הכנת דוחות שנתיים, מילוי הצהרות הון, מתן שירותי הנהלת חשבונות וחשבות שכר, טיפול בהחזרי מס לעצמאיים ולשכירים, תכנון מס, בדיקת חשבונות עסקיים תוך המלצה  על עריכת חסכונות והשקעה בניירות ערך למיניהם, הכנת תכניות הבראה לעסקים, איתור מוקדים שיאפשרו קבלת פטורים והקלות מרשויות המס והקמת תשתית לעריכת ביקורת פיננסית פנים ארגונית. רואי חשבון מלווים עסק משלב ההקמה, באמצעות הכנת תכנית עסקית ומתן יעוץ עסקי ראשוני, עזרה בגיוס ובבחירת מסלולי  הלוואות, בהמשך,ליווי עסקי שוטף, תוך כדי הכנת דוחות מאזן ורווח והפסד, דוחות מס וכול שנדרש לתפעול הפיננסי התקין. 

 

בהיותך בעל עסק הפועל בכרך הגדול והאינטנסיבי במדינה, וודאי נוכחת כבר להכיר בחשיבות הממשק בין העסק לבין הגורמים האמונים על מתן שירותים חשבונאיים לעסק. אני רוצה גם להאמין שהינך ער לעובדה שמשרדי ראיית חשבון לעסקים בתל-אביב, צצים חדשות לבקרים. פעמים רבות, כתוצאה מחוסר היערכות ראוי או לוחות זמנים צפופים, רבים מבעלי העסקים מסתפקים בהקלדת צירוף המילים "רואה חשבון לעסק בתל אביב" במנוע החיפוש "גוגל". לאחר מסע חיפוש שטחי וקצר, ומבלי לטרוח ולברר פרטים חיוניים נוספים, יוצרים קשר עם מספר מצומצם של משרדי ראיית חשבון לעסקים בתל-אביב שעלו בתוצאות החיפוש. טלפון אחד, שניים או שלושה, ואיזה אושר מגייסים לשורותיהם רואה חשבון לעסק בתל-אביב.
 
בנקודה זו אבקש להשבית את השמחה המתוארת לעיל, ולהניף תמרור אזהרה. חשוב שתדעו שאם הינכם עומדים לפתוח עסק חדש, עוד לפני תחילת הפעילות העסקית, עליכם לברר מהן דרישות ניהול הספרים הצפויות לחול על העסק שלכם. זהו שלב קריטי המחייב התייעצות עם רואה חשבון או יועץ מס מומחים ובעלי ניסיון מוכח, משום שבדיוק כאן ועכשיו עליכם  לקבל ייעוץ לגבי תכנון מס יעיל וחכם. כאן השלב להגדיר מראש, בשיקול דעת ובתבונה, את שיטת ניהול החשבונות המתאימה ביותר עבורכם (הנהלת חשבונות חד-צידית או כפולה). עסק שיתחיל את פעילותו בצורה קלוקלת, עלול לסיים את דרכו במסכת חקירות בין כותלי רשויות המסים או אף בהתדיינות משפטית בבית המשפט. 
 
כדי למנוע עוגמת נפש, יש לתת את הדעת לחשיבות שבבחירת רואה חשבון המתאים לעסק, וחשוב מכך לבעל העסק. לאור זאת, רצוי מאד להתייעץ עם הסביבה הקרובה ולקבל כמה שיותר חוות דעת על רואי חשבון מועמדים. בעת הפגישה עם המועמדים יש לבדוק שהמועמד הנבחר בקיא בתחומים הרלבנטיים לנו. יש לברר מראש האם הוא זה שיעבוד באופן אישי או ישלח אלינו את עובדיו. רצוי לא להתחייב מולו לטווח ארוך מידיי מחשש לחתונה קתולית.  עם זאת, יש לשקול התחייבות ארוכה תמורת הנחה משמעותית.בכל מקרה, יש להימנע מהסכם בו כתוב כי תשלמו קנס אם תרצו להיפרד מרואה החשבון. יש להכיר בעובדה שהמחיר הזול עלול להיות יקר משום שעל טעויות וניהול כושל משלמים ביוקר רב. למען הבקיאות שלכם ערכו סקר מחירים כדי לקבל אומדן להעסקת רואה חשבון.
 
אם יצא לכם להתגורר או לפעול ביישוב קטן, יתכן ונהניתם מקשר אישי ובלתי אמצעי עם נותני שירותים מסוגים שונים. אבל אם הנסיבות מאלצות אתכם לתור אחר משרדי ראיית חשבון לעסקים בתל-אביב, אתם כבר במחזה אחר לגמרי. אל תיפלו קורבן בסבך הג'ונגל של הכרך התל-אביבי. הקדימו תרופה למכה. אל תוותרו על התרשמות אישית ועל חוות דעת של ממליצים טרם לבחירת רואה חשבון לעסק שלכם בתל-אביב ושירותי הנהלת חשבונות מייצגים.
בפנותכם לחברת מנטו, תוכלו לחסוך זמן, כסף ותסכול. הדרך לשירותים חשבונאיים מייצגים תהייה קצרה ובטוחה. אם יורשה לי לתמצת בגאווה את מה שחושבים עלינו לקוחותינו, אסתפק בכך שאציין: רמת מקצועיות גבוהה במיוחד וטיפול אישי ומסור בכל לקוח ולקוח.