לתיאום פגישת יעוץ
עם יועץ מס מומחה

שירותי ראיית חשבון – לפעמים דווקא כן כדאי

 על-פי המשתמע מההגדרה התמציתית לראיית חשבון, כפי שהמקצוע מפורש בחוק ישראלי, הרי שהיא כוללת בדיקה או אישור של מאזנים, ניהול חשבונות רווח והפסד, חשבון הוצאות והכנסות, חשבון תקבולים ותשלומים וכל חשבון רלבנטי שהוא המצריך ניהול או דיווח. יתר על כן, מקצוע ראיית החשבון כרוך במילוי כל תפקיד אחר הבא לידי ביטוי  בחקיקה הנוגעת לתחום ראיית החשבון, מלבד ניהול חשבונות. 

 

שירותי ראיית חשבון כוללים מגוון רחב של שירותים לתמיכה בעסק או ביוזמה עסקית, ובתוך כך, ייעוץ וליווי עסקי, תכנון מס, ייעוץ בנושאי מיסוי במהלך ההקמה והתפעול השוטף, חוות דעת משפטיות, ליווי הליכי פירוק וכיוצא בזה.  עם זאת, שירותי ראיית חשבון הם לאו דווקא נחלתם של שחקנים גדולים בשוק, דוגמת, חברות היי-טק, יזמים וקבלנים, מפעלי ייצור בתי מסחר, ספקי שירותים עתירי סניפים, בתי השקעות ועוד כהנה וכהנה. במקרים מסוימים, שאשמח להציע ולייעץ לכם בעניינם, יתכן שגם בקנה מידה עסקי מצומצם, ראוי יהיה להתקשר עם שירותי ראיית חשבון וליהנות משורה של יתרונות בכל הקשור לניהול הפיננסי של העסק שלכם.
 
לעיתים המפתחות להתנהלות פיננסית חכמה ויעילה נמצאות, כאמור, אצל המומחים הייעודיים במתן שירותי ראיית חשבון.  לפעמים יידרש לנפנף בסמכותו של משרד רואה חשבון מייצג, כמו למשל, בעת ניהול משא ומתן להגנה על האינטרסים שלכם, על רקע של  השבחת העסק, או למשל, בנושאים הקשורים לאיתור מקורות מימון ולקביעת מדיניות האשראי, וכמובן בתרחישים מורכבים סביב  סוגיות משפטיות, מסובכות, תהליכי רגולציה,עניינים הנוגעים לביטוח, העסק ולחדלות פירעון.
 
במסגרת שירותי ראיית חשבון עבור עסק בקנה מידה קטן, חשוב במיוחד להשתמש בזהירות ובקפדנות בהון הקיים כדי להגדיל את היקפו  של העסק תוך חיסכון בהוצאות. זאת משום שהמשך פעילות בקנה המידה הנוכחי, ללא יוזמה יצירתית שתביא להגדלת העסק, עלולה להסתיים בכישלון עסקי. הדבר נכון בעיקר בפלחי שוק צפופים ותחרותיים בהם אסור לדרוך במקום.
 
רואה חשבון שבארסנל שלו הכלים הנדרשים, הוא בעל המקצוע האולטימטיבי שביכולתו להוציא אל הפועל הבנה לעומק הן של התיאוריה והן של הפרקטיקה, ואם לרשותו הניסיון הנדרש, הוא בוודאי ידע לשלב בין השניים כדי למקסם את התועלת של חבילת שירותי ראיית החשבון. בהסתכלות רחבה, מסתבר שמספר גדול של רואי חשבון בארץ מאייש משרות ברמות כאלה ואחרות בחברות ותאגידים, שבין היתר ממלאים תפקידים כדוגמת מנהלי כספים, חשבים, יועצים פיננסים, או כל תפקיד שהוא בעל רקע פיננסי, לרבות באופן עצמאי ובמשרדים פרטיים. 
 
אם הנכם מתלבטים לגבי ייצוג מלא או אפילו חלקי באמצעות גורם העוסק במתן שירותי ראיית חשבון, הנכם מוזמנים לפנות אלינו לחברת מנטו. אנחנו מתחייבים לתת מענה אובייקטיבי ושקול שיניב את התוצאה הטובה ביותר עבורכם.  במשרד מנטו הנהלת חשבונות פועלים מספר רואי חשבון עם התמחויות שונות במגוון נושאים שונים ויש לנו את הפריווילגיה לבחור עבורכם את רואה החשבון המתאים ביותר לצרכים שלכם.
 
לסיום, אציין שבעסקים המתנהלים בשיטת הנהלת חשבונות כפולה,  מין הראוי ששירותי ראיית החשבון יכללו גם פיקוח ובקרה מטעם רואה חשבון בקיא ומנוסה. להבדיל מהנהלת חשבונות חד-צידית שהיא פשוטה יחסית, ובה הלקוחות הם המתקשרים העיקריים, בהנהלת חשבונות כפולה  הסיפור הוא כבר הרבה יותר מורכב. בהנהלת חשבונות כפולה, ישנה התקשרות אינטנסיבית, לא רק עם לקוחות, אלא גם עם בנקים, חברות אשראי, ספקים, לווים, מלווים ואחרים. בדפוס עבודה שכזה אין לוותר על שירותי ראיית חשבון.