לתיאום פגישת יעוץ
עם יועץ מס מומחה

הוצאות מוכרות בעסק

ניוזלטר 7 הנהלת חשבונות

 לא פעם אנחנו תוהים בעניין הוצאות שניתן להכיר בהם, והכלל הבסיסי הוא שההוצאות שהן מוכרות ללא כל ספק הן אותן ההוצאות שמהוות חלק אינטגראלי מייצור ההכנסה. להלן מספר דוגמאות:

  • הוצאות משרדיות, לרבות כלי כתיבה, ניירת וכל ציוד או שירות משרדי לניהול השוטף, כגון, הוצאות דואר ומשלוחים, הוצאות אחזקה וכלי עבודה – בין אם מדובר באחזקת אתר אינטרנט או תיקון הסלולר, ובין אם מדובר ברכישת כלי עבודה לעסק. עלינו רק לשים לב, שאם מדובר בכלי עבודה לתקופה ארוכה ומחירם הוא מעל 1000 ₪, יש לרשום אותם כרכוש קבוע של העסק. להלן דוגמאות: רכישת מחשב לעסק תתבטא בפחת שנתי בסכום מסוים, שהוא למעשה הוצאה שוטפת
  • הוצאות התקשורת לסוגיהן – אינטרנט, ספק כולל תשתית ומכשיר סלולארי. (טלפון יוכר רק אם אין מדובר בטלפון הביתי או שההוצאה הינה מעל 2300 ₪ בשנה).
  • הוצאות כיבוד בעסק, המוגבלות לשתייה חמה, שתייה קרה, עוגה, עוגיות וכיו"ב, ובתנאי שהכיבוד ניתן במקום העסק. הוצאות בתי קפה ואירוח אינן מוכרות, אלא אם מדובר בתושב חוץ.
  • עמלות בנק, באם יש חשבון בנק נפרד לעסק ועמלות כרטיסי אשראי, הוצאות הנהלת חשבונות וייצוג; הוצאות פרסום ושיווק; הוצאות משפטיות, בתנאי שהן מיועדות לעסק ולא נוגעות לעניין פרטי או להשקעה.
  • משכורות והוצאות לקבלני משנה; אגרות וביטוחים של העסק; הוצאות ארנונה, חשמל, מים, ועד בית ובאם העסק מתנהל מהבית, החלק היחסי בהתאם למספר החדרים בבית ובכל מקרה לא יותר מ-33%; הוצאות שכירות, ובתנאי שמדובר בשכירות עסקית ולא של דירת מגורים.
  • השתלמויות מקצועיות וספרות מקצועית; הוצאות מימון עסקי, וכאמור כל הוצאה שכרוכה ושלובה בייצור ההכנסה.

באשר להוצאות רכב, הקדשתי להן מאמר מפורט המופיע בקישור הבא:

http://www.mento.co.il/הנהלת-חשבונות-הוצאות-רכב-מוכרות/הנהלת-חשבונות/63/4/

 

הנכם מוזמנים להגיב או לשאול בתחתית המאמר, ואנא הקדישו רגע מזמנכם ולחצו לנו לייק בעמוד הבית.

המידע בניוזלטר הנוכחי איננו תחליף לייעוץ אישי והעובדות מובאות בכללותן.

בשלב זה מסתיימת סקירתנו הראשונית בנושא הנהלת החשבונות. הנכם מוזמנים להירשם לניוזלטר "מס-טיפ" כאן מצד ימין וכך תמשיכו ליהנות מעדכונים שוטפים ומהודעות חשובות בכל הקשור להנהלת חשבונות, תשלומי מיסים ופעילות מול הביטוח הלאומי

 

עוד ברצוני להציע לכם הצעה חד פעמית ומוגבלת בזמן,

אלו מכם שיעבירו את הנהלת החשבונות לטיפולנו בשבוע הקרוב, יזכו לקבל 10% הנחה על כל תשלום שיתבצע במהלך אותו שבוע. הזדרזו לנצל את ההטבה עוד היום!